KURS BENIAMIN

W sobotę, 16 kwietnia, w godz. 9.00 – 18.15, w naszej parafii odbył się kurs ewangelizacyjny „Beniamin”, w którym wzięła udział trzydziestka wspaniałych dzieciaków. Dziękujemy rodzicom, którzy sprawili wspaniały prezent przedkomunijny swoim pociechom oraz dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych, którzy ogromnym zaufaniem obdarzyli Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” (prowadzącą Kurs) i ekspresowo odpowiedzieli na zaproszenie do uzupełnienia grupy uczestników.

To była wspaniała sobota w naszej parafii. Jezus zupełnie nowymi drogami docierał do serc dzieci. Ufamy, że takich kursów będzie więcej i że każdy z nas zapragnie w nowy sposób otwierać serce na Jezusa, który nieustannie chce rozgaszczać się tam, gdzie w naszym życiu dokonuje się najważniejsze.

A oto świadectwa dzieci po Beniaminie:

„Super było, że śpiewaliśmy dużo, a szczególnie piosenkę „Jesteś Królem””.
Kacper

„Najbardziej cieszę się, że mogłem służyć podczas Mszy świętej”.
Bartosz

„Kotlety były pyyyyyyyyyszne”.
Martyna

„Najbardziej podobało mi się jak robiliśmy osła”.
Natalia

„Pisaliśmy na Kursie list do Pana Boga. To było niesamowite”.
Dawid

„Czy będzie jeszcze taki Kurs?”
Natalia

„Najbardziej podobało mi się, jak obrysowywaliśmy siebie”.
Miłosz
„Kurs Beniamin był super. Mieliśmy porządny obiad i różne gry i zabawy związane z Bogiem. Przede wszystkim bardzo dużo dowiedziałam się o Bogu i mogłam bawić się z moimi kolegami i koleżankami. Opiekunką mojej grupy była pani Kasia, ale wszyscy opiekunowie byli bardzo mili. Bardzo cieszę się, że mogłam tam się znaleźć. Mam nadzieje, że za rok będzie też coś mniej więcej takiego samego”.
Ala

„W sobotę dowiedziałam się jak bardzo Pan Jezus mnie kocha i jakie wielkie miłosierdzie ma dla ludzi. Poznałam też wiele fajnych osób, które na co dzień się z Nim spotykają”.
Wiktoria

„W sobotę bawiliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Byliśmy na Mszy świętej, a przedtem biegaliśmy wokół kościoła i śpiewaliśmy. Najbardziej podobały mi się chwile przed Mszą świętą. Na tym Kursie było bardzo ciekawie i radośnie. Bardzo miło spędziłam czas”.
Natalia

„Na kursie Beniamin najbardziej podobało mi się to jak bawiliśmy się w osiołka i „mam chusteczkę haftowaną”. Podobało mi się też jak graliśmy w państwa i miasta. Cały kurs był ciekawy”.
Martyna.

opr.